Facebook obce Bánov

Odoslať stránku e-mailom

"Už je po Hodoch"

-
Hody sú kresťanský sviatok, preto sa v našej obci začalo sláviť už v nedeľu  3. októbra 2010 na veľkej sv. omši, ktorá bola obetovaná za všetkých Bánovčanov.
Bánovský hodový jarmok je už tradíciou. Tento rok bolo trochu chladnejšie počasie, ale to Bánočanov neodradilo, aby vyšli do ulíc ku kolotočom, zasmiať sa pred tribúnou dobrým vtipom, humoru, výbornej ľudovej piesni, modernému tancu, potešiť sa dychovej hudbe. Tohoročný jarmok už tradične slávnostne otvorila pani starostka PhDr. H. Juríková a kňaz P. Adam.
Kultúrny program začalo duo zabávač-Števo Hruštinec spolu s Jurajom, ďalej speváčka-Mája Velšicová, tanečná skupina Phantoms crew z Mane a MDO Bánovčanka. Určite si bolo z čoho vyberať. Dobrá nálada, smiech a potlesk tomu nasvedčovali. Na svoje si mohli prísť hlavne deti, pretože obec zabezpečila veľmi zaujímavé, adrenalínové kolotoče, z ktorých sa niektorým netočila iba hlava. Stánky ponúkali rôzne hračky, cukrovinky, oblečenie od výmyslu sveta. Sme spokojní, že nám počasie vydržalo až do konca a mohli sme si hodovú atmosféru dosýta vychutnať. Túto akciu podporil aj Nitriansky samosprávny kraj a poďakovať sa chceme aj miestnej pekárni za pečivo pre účinkujúcich. Tešíme sa o rok!

Vytvorené: 5. 10. 2010
Posledná aktualizácia: 5. 10. 2010 00:00