Obec Bánov

S čím Vám môžeme pomôcť?

rozšírené vyhľadávanie

Iniciatíva Chránime si naše

logo

Občianska iniciatíva, ktorá chráni záujmy obyvateľov Bánova a blízkeho okolia v súvislosti s plánovaným investičným zámerom "Šurany Industrial Park" - Projekt Baterkáreň.

Iniciatíva Chránime si naše

Milí obyvatelia Bánova, ako iste viete, v blízkosti našej obce sa plánuje výstavba strategického priemyselného parku obrovských rozmerov s názvom „Šurany Industrial Park“, v ktorom má okrem iného vzniknúť aj jedna z najväčších fabrík na svete na výrobu lítiových elektrobatérií do automobilového priemyslu (tzv. „baterkáreň“).

Ide o druhú najväčšiu investíciu v histórii Slovenskej republiky. Jedná sa o spoločný podnik čínskej skupiny Gotion High-Tech a slovenskej spoločnosti InoBat. Tento zámer bol verejnosti sprístupnený na pripomienkovanie v júni 2024 v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie.

👇 Informačný leták a desatoro najväčších rizík tejto investície 👇
nájdete nižšie v prílohe ako dokument na stiahnutie.

Po preštudovaní všetkých predložených dokumentov k posudzovanému zámeru predstavitelia obce Bánov dospeli k presvedčeniu, že prípadná realizácia investície “Šurany Industrial Park” výrazne a trvalo zasiahne nielen do environmentálneho prostredia obce a jej okolia, ale bude mať aj zásadný vplyv na poľnohospodárstvo, bezpečnosť, zdravie a kvalitu života občanov Bánova. Podľa našich zistení je táto investícia plná rizík a prináša množstvo nezodpovedaných otázok s ňou spojených. Preto naša obec vyjadrila ZÁSADNÝ NESÚHLAS s investičným zámerom „Šurany Industrial Park“.

V súvislosti s týmto presvedčením vznikla v spolupráci s vedením obce občianska iniciatíva
s názvom “Chránime si naše”, ktorá bude pravidelne informovať o jednotlivých krokoch podniknutých s cieľom získavania a šírenia pravdivých informácií týkajúcich sa predmetnej “baterkárne”.

Budeme veľmi radi, ak nás podporíte tým, že priložíte ruku k dielu, keď to bude potrebné, alebo aspoň sledovaním a zdieľaním dôležitých informácií vo svojom okolí. Veríme, že naša spoločná snaha bude mať zmysel.

Uvedomujeme si rozvojovú a ekonomickú dôležitosť tejto strategickej investície na úrovni Slovenskej republiky, avšak tá by nemala byť na úkor kvality života občanov a na úkor kvality životného prostredia v našej obci a v našom regióne.

Týmto prizývame k spolupráci každého, komu nie je táto záležitosť ľahostajná. Chráňme si spolu to naše – životné prostredie, zdravie, bezpečie i budúcnosť. Môžeme to zastaviť, len musíme držať spolu a nesmieme sa vzdať. 🛑 STOP baterkárni v Šuranoch.

Pripojte sa k nám

https://www.chranimesinase.sk/ ↗
https://www.facebook.com/chranimesinase ↗
chranimesinase@gmail.com ↗
https://www.facebook.com/ObecBanov ↗

banner

Prílohy

Leták a desatoro najväčších rizík Šurany Industrial Park

Chránime si naše - leták + desatoro najväčších rizík.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 190,62 kB

Pre občanov

Stránka pre Seniorov

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia V OBRAZE

Sledujte informácie z webu na svojich mobilných telefónoch. Využívajte  novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Koronavírus COVID-19

korona.gov logo